Ev Aletleri Tamiri Nasıl Yapılır?

tarafından
24
Ev Aletleri Tamiri Nasıl Yapılır?

Ev aletleri tamiri nasıl yapılır? Her birimiz buzdolabı, ocak veya mikrodalga fırın olsun, her gün bir cihaz kullanıyoruz. Ev aletleri günlük yaşamın temel bir parçası haline geldi ve hayatı biraz daha kolaylaştırmada onlara bağımlıyız. Bununla birlikte, her zaman mükemmel bir şekilde çalıştıklarından emin olmak için gerekli onarımları yapan eğitimli ve kanıtlanmış bir profesyonel isteyeceksiniz.

Evinizdeki Aletler Nelerdir?

Bir ev aleti veya ev aleti olarak da bilinen bir ev aleti, evdeki hayatı daha konforlu hale getiren bir makinedir. Makinenin işlevleri arasında pişirme, bahçe temizleme ve gıda muhafazası bulunur. Cihazlar üç kategoriye ayrılmıştır; bunlara bir göz atalım:

Küçük Ev Aletleri

Bunlar el tipi veya yarı taşınabilir makineler olan küçük ev aletleri veya küçük elektriklerdir. Genellikle küçük platformlarda, tezgahlarda ve tezgahlarda kullanılırlar. Küçük cihazlar, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli işlevler için kullanılır:

Temizlik için elektrikli süpürgeler ve halı şampuanları
İçecek yapmak için kahve makineleri, su ısıtıcıları ve meyve sıkacakları
İklim kontrolü için elektrikli ısıtıcılar veya fanlar
Gıda hazırlanması için mikrodalga fırın, tost makinesi ve elektrikli ocak
Aydınlatma için masa lambaları
Eğlence için Alexa gibi ses sistemleri
Giysi hazırlığı için ütü veya vapurBu öğeler işlevseldir ve onları daha uygun hale getirerek yaşam kalitesini artırmak için yapılır.

Başlıca Cihazlar
Ev Aletleri Tamiri

Büyük ev aletleri, evde bulunan ve günlük temizliğe yardımcı olmak için kullanılan daha büyük cihazlardır. Bu cihazlar mobilyanın tarihsel gelişimi yakıt veya elektrik kullanarak çalışır. Küçük ev aletlerinin aksine, daha büyüktürler ve evde sabit kalırlar. Genellikle bir evin armatürleri olarak adlandırılan, onları yeni ev gelişmelerinin bir parçası olarak göreceksiniz. Ayrıca, beyaz eşya olarak adlandırılan büyük aletleri de duyabilirsiniz, çünkü 20. yüzyılın ortalarında, birçok cihaz emaye kaplı beyaz sac çelikten yapılmıştır. Önemli bir cihaza sahip olabileceğiniz işlevlerden bazıları şunlardır:

Yemek pişirmek için ocak fırınları ve mikrodalgalar

Çamaşırları ve diğer çamaşırları temizlemek için çamaşır makineleri ve çamaşır kurutma makineleri
Yiyecekleri korumak için buzdolabı veya dondurucu
Ev eşyalarını temizlemek için bulaşık makinesi
Evi veya evde kullanılan suyu ısıtmak ve soğutmak için bir klima veya su ısıtıcısı
Tüketici Elektroniği

Tüketici elektroniği çoğunlukla evde eğlence, eğlence ve iletişim amacıyla kullanılır. Özellikle Birleşik Krallık’ta, beyaz eşyalarla karıştırılmamalarını sağlamak için genellikle kahverengi mallar olarak adlandırılır. Tüketici elektroniği bu kadar geniş bir endüstridir ve en iyi şekilde kendi kategorilerine ayrılmıştır:

Eğlence: Bu, kullanıcıya televizyonlar, radyo alıcıları ve DVD oynatıcılar gibi eğlence sağlayan cihazları içerir
Rekreasyon: Kameralar, video oyun konsolları, uzaktan kumandalı araçlar ve dijital kameralar gibi cihazlar.
İletişim: Bu, cep telefonu, telefon, dizüstü bilgisayar, masaüstü bilgisayar, yazıcı ve parçalayıcı gibi iletişim kurmak için kullanılabilecek herhangi bir cihazdır.
Cihazlar Neden Tamir Edildi?
Artık bildiğiniz gibi, ev aletleri günlük hayatımızda büyük bir rol oynamaktadır. Evimizde yiyecek hazırlarken veya arkadaşlarınızla veya aile üyelerinizle iletişim halinde kalırken, cihazlar her zaman kullanımdadır. Bu makaleyi okumak için kullandığınız cihaz gibi sürekli olarak bir tür cihaz kullanıyoruz. Bu nedenle, ihtiyaç duyulduğunda aletleri tamir ettirmek akıllıca bir fikir gibi görünüyor. Bir cihazı tamir ettirmek için ideal zaman% 50 kuralına dayanır. Bir cihaz ömrü boyunca% 50’den fazlaysa ve yeni bir satın alma maliyetinin% 50’sine mal oluyorsa, değiştirme zamanı gelmiştir.

Bir cihazın onarılması, günlük rutininizin gereksiz özlüyor veya sapmalar olmadan bozulmadan kalmasını sağlayacaktır. Yine de, neden sadece onları değiştirmek yerine bir cihazı tamir ettirdiniz? Bir cihazı tamir etmenin basit bir şekilde değiştirmenin avantajlarına bir göz atalım.

Maliyet

Genel olarak, bir cihazın onarılması, tamamen yeni bir cihaz satın almaktan çok daha ucuzdur. Çoğu durumda, onarımlar tüm cihazın revizyonundan ziyade tek bir parçanın değiştirilmesini içerecektir. Bir parçayı satın almak, tüm üniteyi değiştirmekten daha ucuzdur. Düzenli olarak onarım veya bakım yapılması gerekiyorsa, evinizde her arıza olduğunda yeni bir cihaz satın almaya karar verirseniz toplam maliyetin ne olacağını hayal edin.

Ayrıca, bir cihazın değiştirilmesi her zaman olmasını istediğiniz kadar kolay olmayabilir. Örneğin, bir buzdolabının değiştirilmesi oldukça zor olabilir; ilk olarak, yenisinin yerine oturması gereken boyutlar. İkincisi, eskisini ne yapacaksın? Olası bir kaldırdık ve güvenli bir şekilde bertaraf için ödemek zorunda olacak.