Güneş Paneli Neden Kullanılır?

tarafından
22
Güneş Paneli Neden Kullanılır?

Güneş paneli neden kullanılır? Güneş enerjisini kullanmaya geçiş, dünya için olumlu bir geçiştir. Teknoloji potansiyelini geliştirmeye devam ettikçe, enerji endüstrisinde yenilikler yapmak, ekonomiyi canlandırmak, iklim değişikliğini azaltmak ve halk sağlığını iyileştirmek gibi birçok küresel çözümü beraberinde getirecektir. Hükümetler bile şimdi güneş panellerinin kurulumunu teşvik etmek için teşvikler veriyor ve yeni düzenlemeler yaratıyor.

Burada neden:

Arz Büyük

Güneş’in gücünün sınırsız olduğunu söyleyemesek de, Dünya’da nispeten hala oldukça güçlüdür. Daha spesifik olarak, güneş 2 saatlik mevcut enerji talebini karşılamak için bir saniyede yeterli güç üretebilir. Bu enerjiyi kullanmak için tek yapmamız gereken onu kullanmak ve bunu sürekli geliştireceğiz.

Ayrıca Güneş’in enerjisi en az 5 milyar yıl bitmeyecek. Aksine, kömür, petrol ve gaz gibi fosil yakıtlar değiştirilmeden tüketilmekte plantasyon kepenkleri ve bu da onları daha maliyetli hale getirmektedir. Bu nedenle, zaman geçtikçe enerji kaynağı bu “olmayan öyle zor güneş panelleri yenilenebilir enerji kaynaklarına daha kolay olur” dedi.

Daha Az Masraflı

Güneş enerjisinin toplanması daha verimli ve daha az maliyetli hale geliyor ve teknoloji gelişmeye devam ettikçe daha da artacak. Güneş pili donanımının maliyetleri, birkaç yıl öncesinin yarısından daha azdır. Çünkü:

-Bunları yapmak için kullanılan malzemeler, gümüş ve silikon gibi, son zamanlarda daha ucuza mal oluyor.

-Yeni yenilikçi mühendislik teknikleriyle, malzemeler ışığı yakalamada da daha iyi hale geliyor.

-Avustralya ve Çin’de geliştirilen Perovskite güneş panelleri gibi yeni malzemeler kullanılıyor. Daha verimli ve üretimi daha az maliyetlidirler.

-Güneş’in popülaritesi arttıkça, hizmetleri daha az rekabetçi hale gelen daha fazla uzman var.

Daha Fazla Verimlilik

Güneş enerjisi sadece günün bir kısmı için güç sağlayabilir çünkü teknoloji depolamaya izin vermedi. Ancak son mühendislik, enerjiyi yakalayabilen ve depolayabilen hibrit cihazlar oluşturmak için fotovoltaik maliyetlerini düşürdü.

Fosil Yakıtların Azalması

Güneş enerjisi maliyetleri hızla azalıyor, zaten% 80 oranında. Bu, yenilenemeyen enerji kaynaklarını karşılaştırıldığında çok daha az rekabetçi hale getirir. Harnessed enerjiyi depolamak için daha iyi güneş yetenekleri ile, bu alternatif kaynaklardan daha az tazminat gerekir. Fosil yakıt enerjisi azalırken, tesislerde daha az jeneratör kullanılıyor ve bu da daha az karlı hale geliyor.

Gelecekteki Bir Güneş Topluluğu

Erişim için abone olan birden fazla topluluk üyesi için güneş enerjisinin kullanılabileceği “topluluk güneş enerjisi” gücünden bahsediliyor. Elektrik kullanımı için ödeme yapmak yerine, güneş enerjisinden enerji kullanmak için ödeme yaparlar.

Ne olursa olsun, 2050 yılına kadar üretilen enerjinin% 33’ünün güneş enerjisinden geleceği tahmin ediliyor. Bu harika bir haber çünkü en sürdürülebilir seçenek bu. Teknoloji günlük hayatımıza gittikçe daha fazla dahil edildikçe, sürdürülebilirlik çok daha hayati hale geliyor. Yenilenebilir enerjiye yatırım yapan hükümetlerin de sağlık maliyetlerinde daha fazla getiri elde etmesi bekleniyor. Hava kirliliğinin azalması nedeniyle solunum ve kardiyo sorunlarının önlenmesinde milyarlarca dolar tasarruf sağlanacak. Kısacası, güneş bizi daha iyi bir gelecek küresel topluluğa götürecek enerji kaynağıdır.